International Products Exhibition


Jednání se zahraničními zastupitelskými úřady v České republice

V souvislosti s organizací mezinárodního multioborového veletrhu Czech Republic Business Expo 2017 probíhají úspěšná jednání se zahraničními zastupitelskými úřady v České republice.

Přípravy mezinárodního multioborového veletrhu Czech Republic Business Expo 2017 jsou již v plném proudu a veletrh tak díky tomu již získává konkrétnější rozměry. Veletrh Czech Republic Business Expo 2017 se uskuteční 12. -14. září 2017 v Olomouci. Záštitu již akci udělilo město Olomouc i Olomoucký kraj.

Na doporučení náměstka pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Ministerstva zahraničních věcí ČR Martina Tlapy byly ke spolupráci osloveny desítky zahraničních zastupitelských úřadů působících v České republice. O výsledcích jednání ředitele společnosti 2K Consulting s.r.o., organizátora veletrhu, Radka Kubíčka s Martinem Tlapou jsme Vás informovali zde.

Přestože se jedná o první ročník veletrhu, odezva ze strany velvyslanců a obchodních radů byla nebývale pozitivní a zájem o plánovanou akci vysoký. Představitelům zahraničních zastupitelských úřadů byl představen projekt Czech Republic Product, jehož hlavní myšlenky stály u zrodu veletrhu, a také koncept celé akce, jejíž nedílnou součástí budou tematické konference a B2B setkání.

První jednání s velvyslanci a obchodními rady proběhla již v předvánočním období a od té doby se uskutečnily již více než 3 desítky schůzek. Na základě jednání se zástupci zahraničních zastupitelských úřadů můžeme konstatovat, že po českých firmách, jejich produktech a službách je ve světě neustále vysoká poptávka.

Jelikož jsou během veletrhu  plánovány business dny Asie, Ameriky a Evropy, probíhají jednání se zástupci zastupitelských úřadů různých zemí napříč kontinenty. Celá řada velvyslanců a obchodních radů již vyjádřila předběžný souhlas s aktivní účastí a prezentací obchodních a investičních příležitostí jejich země. Jednání probíhala např. s velvyslanci Mexika, Kuby a Peru, z asijských zemí se zástupci Číny, Indonésie, Thajska, Íránu nebo Kuvajtu, z evropských zemí potom např. s představiteli Ruska, Arménie, Německa, Litvy, Srbska, Španělska, Portugalska, Makedonie i Moldavska, Polska nebo Maďarska.

„Velice mne těší zájem zahraničních velvyslanců o tuto akci, zatím slyšíme jen samé pozitivní ohlasy a jsem rád, že se tato akce uskuteční právě v Olomouci,“ uvedl na závěr zakladatel značky Czech Republic Product a iniciátor veletrhu Radek Kubíček.


Czech republic product © 2017