International Products Exhibition


Místo konání

Výstaviště Flora Olomouc

Adresa:  Wolkerova 37/17, 771 11 Olomouc

GPS: 49.5884006N, 17.2455100E

Web: www.flora-ol.cz

Virtuální prohlídka - k dispozici zde.

Výstaviště Flora Olomouc je umístěno v centru Olomouce a je obklopeno zelení Smetanových sadů. Historie parku sahá do 20. let 19. století, kdy olomoucký arcibiskup arcivévoda Rudolf Jan Habsburský založil tzv. Rudolfovu alej, jež Smetanovy sady protíná.

Areál výstaviště Flora je tvořen 4 pavilony, botanickou zahradou a sbírkovými skleníky. Prostory výstaviště nabízí více než 4 000 m2 interiérových výstavních ploch a až 10 000 m2 exteriérových ploch. Díky jedinečnému přírodnímu charakteru nabízí výstavy a veletrhy pořádané v Olomouci nevšední zážitek.

Nejvýznamnější akcí je mezinárodní květinová výstava FLORA Olomouc, jež se těší oblibě již více než 50 let. Jedná se o unikátní přehlídku květin, okrasných dřevin, zahradní architektury a aranžování, jež na výstaviště každoročně přivádí desítky tisíc návštěvníků.

***

OLOMOUC

Olomouc, jako druhá nejrozsáhlejší památková rezervace České republiky, dnes představuje kulturní, sportovní a společenské centrum Moravy. Nachází se na severní Moravě na břehu řeky Moravy v oblasti, která je mimořádně úrodná – na Hané. Olomouc je historickou metropolí celé Moravy. Žije zde přes 100 000 obyvatel, podle počtu obyvatel je 6. největší město ČR. Olomouc je sídlem arcibiskupství a je i centrem pravoslavné církve na Moravě. Olomouc byla odedávna také centrem vzdělanosti – Univerzita Palackého, která zde byla založena již v roce 1573, je nejstarší univerzitou na Moravě a druhá nejstarší v ČR. V minulosti byla Olomouc významným obraným centrem, dnes je známa především svými historickými památkami. V roce 2000 byl na Seznam světového dědictví UNESCO zapsán Sloup Nejsvětější Trojice, který se nachází na olomouckém náměstí. Na náměstí najdeme také orloj, který se zde sice nachází od 15. století, nicméně současná podoba orloje se nese v duchu socialistického realismu.

Doporučujeme navštívit:

***

Doprava a parkování

Restaurace

Ubytování


Czech republic product © 2017